e-mail: vytvarne@vytvarne.sk Výtvarné potreby. Internetový obchod s výtvarnými a kreatívnymi potrebami.
Easy marble 6 x 15mlEasy marble 6 x 15ml

Easy marble 6x15 ml

Výrobca: Marabu
Predajná cena12,64 €
Základná cena s DPH12,64 €
  • Popis

Marabu Easy Marble, mramorovacie farby 6x15 ml. Sada obsahuje odtiene: 021 žltá,038 červená, 067 zelená, 070 biela, 073 čierna, 095 modrá, pracovný postup.
Ideálne na mramorovanie ponáraním. Sú vhodné na umelé hmoty, sklo, akrylové sklo, drevo, papierovú hmotu, vyfúknuté vajíčka, sviečky, kovové, či polystyrénové predmety. Farba je vyrobená na báze organických riedidiel. Po cca 15 minútach sa pri dotyku nerozmazáva. Predmety dekorované farbami Marabu Easy Marble však aj po úplnom zaschnutí nie sú vodeodolné, nemôžu sa umývať a ani utierať vlhkou tkaninou. 

S Marabu Easy Marble môžete jednoducho vo vode mramorovať aj papier, hodvábne a iné jemné tkaniny malých rozmerov - do veľkosti formátu A5. Mimoriadne krásne efekty vznikajú na japonskom papieri alebo iných savých papieroch. Namiesto ponorenia sa papier položí zľahka na vodnú hladinu, nechá sa chvíľu nasávať a opatrne sa odníme. Hladké papiere sa musia pri odnímaní z hladiny pretiahnuť pod vodu, aby nedošlo k druhému naneseniu farby. 
Na mramorovanie papierov väčšieho formátu - A5 až A4 je potrebné do vodného základu pridať mramorovacie médium, ktoré zabráni rýchlemu klesaniu papiera a umožní vytvorenie bezchybného mramorového vzoru. Ako mramorovacie médium použite lepidlo na tapety. (V 1 litri vody rozpustite 1 polievkovú lyžicu tapetového lepidla a roztok nechajte postáť 20 minút). Pred samotným mramorovaním je dobré urobiť skúšku, lebo sú tkaniny, ktoré sa pre túto techniku nehodia. Mramorované tkaniny nie sú odolné voči vypraniu!

Prihlásenie / registrácia